Donanim 26 NİSAN 2011 / 14:05

HP kamera ve fotoğraf makineleri yeniden Türkiye’de

Kamera ve fotoğraf makinelerinin yanında Blu-ray ve multimedia oynatıcı ile dijital fotoğraf çerçevesi de raflardaki yerlerini aldı.BT sektöründe birçok markanın dağıtıcılığını üstlenen DataStar, HP, Adata ve Disney ürünlerini de Türkiye pazarına getireceğini duyurdu.

Ürün seçeneklerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden DataStar Pazarlama Müdürü Mahmut Ulucan, yeni markaların hangi ürünlerle ülkemizde satılacağını aktardı.

HP markasıyla dijital fotoğraf makinesi, dijital video kamera, çokluortam ve Blu-ray oynatıcı ile dijital fotoğraf çerçevesi raflardaki yerini aldı. Ulucan’ın ifadelerine göre, HP markalı ürünler şimdiden oldukça rağbet görüyor.

Ayrıca Ulucan, Adata markasıyla USB bellek, taşınabilir bellek, SD kart, üst sınıfa hitap eden güç kaynağı ve SSD satışına başladıklarını da duyurdu.Gençler ve çocuklar için de farklı ürünler sunabilmek için Disney markasıyla anlaştıklarını ifade eden Ulucan, Disney karakterleri ile süslü fare, fare altlığı, dizüstü bilgisayar çantası, CD çantası, kulaklık gibi ürünleri Türkiye pazarına sunduklarını bildirdi. Bunun yanında yine gençlere yönelik olarak da CKP markalı benzer ürünlerin de satışına başlandı.

Basın toplantısında kısa bir konuşma gerçekleştiren DataStar Genel Müdürü Mehmet Kaplan, ilk iki yıl içinde sırasıyla 23 ve 40 milyon dolarlık ciro elde ettiklerini yeni yıl hedeflerininse 50 milyon dolar olduğunu açıkladı. 2013 yılına kadar 100 milyon dolarlık gelir hedefleri olduğunu vurgulayan Kaplan, sadece ithalat gerçekleştirmediklerini bazı markalar için önemli projelere imza attıklarının üzerinde durdu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun