Donanim 19 ŞUBAT 2011 / 10:36

HP'den itiraf: "Fikirlerimizi hayata geçirmekte geç kalıyoruz"

"Fikirlerimizi hayata geçirmekte geç kalıyoruz"

Nokia'nın çiçeği burnunda CEO'sunun "Alev almış bir platformun üstünde duruyoruz" açıklamasından sonra, HP'nin yeni CEO'su Leo Aphoteker'den de "Fikirlerimizi ürün haline dönüştürmekte gecikiyoruz" itirafı geldi.

Geçtiğimiz yılın sonlarında doğru dev şirketlerin tepe yönetimlerinde yaşanan dalgalanmaların ardından, yeni CEO'lar başlarına geçtikleri şirketlerle ilgili vecizler ortaya koyamaya başladılar. Nokia'nın geçtiğimiz haftalardaki benzer açıklamasının ardından şimdi bir inci de HP'nin yeni CEO'su Leo Aphoteker'den geldi. Wall Street Journal'le röportaj gerçekleştiren Aphoteker, HP'nin inovasyona dayalı fikirleri hayata geçirme ve pazara sunma konusunda yavaş davrandığını söyledi.Tabii bu demeç kendi kendine ortaya çıkmış değil. HP, bir süredir inovasyon konusunda geride kalmak ve eskisi kadar yaratıcı olmamakla eleştiriliyordu. Aphoteker ise sorunun inovasyonla değil, harekete geçmekle ilgili olduğunu söylemeye getiriyor. Bu demeç, Aphoteker'in bundan sonraki stratejisini fikirleri daha hızlı pazara sunma yönünde şekillendireceğinin bir işareti olarak yorumlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun