Donanim 09 OCAK 2013 / 17:30

HP'den hepsi bir arada 'mobil yazıcı'

HP'den hepsi bir arada 'mobil yazıcı'

HP, hareketli bir çalışma yaşantısı olan kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı vadeden "Officejet 150 Mobile" ile tüm baskı araçlarını tek bir cihazda topluyor. Akıllı telefonlardan ve dizüstü bilgisayarlardan tarama, kopyalama ve yazdırma yapabilen HP Officejet 150 Mobile, aynı zamanda mürekkep püskürtmeli mobil all-in-one yazıcısı olarak dikkat çekiyor.

Bir yazıcıda olması gereken her şeyi kompakt tasarımıyla bir araya getiren cihaz, yerleşik Bluetooth teknolojisi sayesinde doğrudan mobil aygıtlarla eşleşebiliyor ve tek bir işlemle profesyonel kalitede belgeler yazdırabiliyor. Ürünle birlikte gelen lityum iyon pil, tam şarj edildiğinde 500 sayfaya kadar baskı yapabiliyor.

Doğrudan Windows Mobile telefonlardan ve BlackBerry akıllı telefonlardan belge yazdırma özelliğine sahip olan 3,1 kg. ağırlığındaki yazıcı, Windows ve Macintosh platformlarında çalışabiliyor.

Dakikada 5 siyah, 3,5 renkli sayfa

5,99 cm büyüklüğündeki renkli grafik ve dokunmatik ekranıyla, seçilen alanda yazdırma, tarama ve kopyalama özelliğini kullanan cihaz, bilgisayara, e-postaya, USB sürücüsüne veya bellek kartına tarama yapabiliyor, belgeleri PDF ve JPEG dosyalarına dönüştürebiliyor. 220 MHz işlemci hızı sayesinde dakikada 5 siyah, 3,5 renkli sayfaya kadar ISO hızları ile hızlı sonuç alabilen yazıcı, birden çok sayfalı belgeleri kolaylıkla yazdırabiliyor. Yazıcının yerleşik kağıt tepsisine 50 sayfaya kadar kağıt yüklenebiliyor.

HP Officejet 150 Mobile, 446 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak.