Donanim 26 KASIM 2009 / 11:36

HP, Amerika akıllı telefon pazarına dönüyor

HP, Amerika akıllı telefon pazarına önümüzdeki haftalarda AT&T ağı üzerinde kullanılabilir olan 3G'li bir telefonla dönüş yapıyor.

HP, Amerika akıllı telefon pazarına önümüzdeki haftalarda AT&T ağı üzerinde kullanılabilir olan 3G'li bir telefonla dönüş yapıyor.


Microsoft'un Windows Mobil 6.5 işletim sistemi tabanlı HP iPAQ Glisten, AMOLED dokunmatik ekran ve tam QWERTY klavyesi ile 179 dolardan Amerika'da satışa sunulacak. AT&T cihazın piyasaya çıkış tarihini bildirmedi henüz.

Cihaz AT&T'nin AMOLED ekranlı ilk akıllı telefonu ve mobil profesyonellerine yönelik olarak amaçlanmış. Telefon AT&T iş servisleri, HP kurumsal satış yoluyla elde edilebilecek. AT&T ve HP Web siteleri bu telefonla, orta sınıf tüketicileri ve üçüncü parti e-ticaret sitelerini amaçlıyor.

3G HSPA telefon, flaş desteğiyle bir web tarayıcı, GPS ve Wi-Fi bağlantı özelliği sunuyor. Ayrıca telefon, son gelen e-postaları, aramaları özetleyen entegre bir gelen kutusu sunuyor. Cihazın Voice Commander ses tanıma yazılımı metin mesajlarını, e-postaları ve randevu tarihlerini okuyor.

Cihaz önceden yüklenmiş bir Facebook uygulaması ve 3.1 mega piksel kamera ile pazarda yerini almaya hazırlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun