Donanim 06 HAZİRAN 2012 / 10:03

Hoparlörsüz müzik dinleme dönemi başlıyor

Hoparlörsüz müzik dinleme dönemi başlıyor

Sıradışı ses sistemleriyle ünlü İtalyan şirket Figaro, ürünlerini Türkiye'deki mekanlarla tanıştırmaya hazırlanıyor. Nasa için geliştirilen özel teknolojiyi ürünlerinde kullanan şirket, bu sayede mekandaki her yüzeyi hoparlör olarak kullanabiliyor. Teknoloji, camdan ahşaba, metalden suya kadar farklı pek çok malzemeyle entegre bir şekilde kullanılarak sesin uygulandığı yüzeyden homojen şekilde yayılmasını sağlıyor. Mekanlardaki cam, ahşap, metal, alçıpan gibi farklı pek çok yüzeye rahatlıkla uygulanabilen sistem, kurulduğu yüzeyin tümünün zar gibi çalışması sayesinde ses mekanın her yerine eşit dağılıyor. Havuzlar da dahil her ortamda başarı ile uygulanabilen sistem, tasarımlarında fark yaratmak isteyen yenilikçi firmalar için tasarım dostu teknoloji sağlıyor.

Sistemin en büyük avantajlarından biri de tozlanan hoparlörlerden ve kablo yığınlarından kurtulmayı mümkün kılması. Bunun yanı sıra ses kalitesi için harcanan enerji miktarını azaltan teknoloji, yüzde 50'ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Hareketli parçası bulunmadığı için bozulma riskini en aza indiren sistem, bakım gerektirmeyen uzun ömürlü bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Konuyla ilgili konuşan Figaro Türkiye Sorumlusu Ozan Küçük, Türkiye pazarına Çırağan Oteli ile girdiklerini belirtirken, yakın zamanda hemen her sektörden pek çok firmanın bu teknolojiyle tanışacağını söyledi. Küçük, tanıtım dönemlerinde boyunca mekanlarında ve evlerinde fark yaratmak isteyen herkese bu imkanı özel kampanyalarla sağlamak istediklerinin altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun