Donanım 18 OCAK 2016 / 09:44

HoloLens'in pil ömrü belli oldu

Microsoft’un yeni nesil teknolojisi HoloLens’in üzerindeki sis perdesi kalmaya başladı.

Microsoft'un geçtiğimiz yıl son kullanıcılara tanıttığı artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens ile ilgili yni bilgiler gelmeye başladı. ZDnet'ten yer alan habere göre, Tel Aviv'de düzenlenen bir etkinlikte HoloLens hakkında bilgiler veren Bruce Harris, cihazın geleceğine ışık tuttu.

Harris açıklamalarında HoloLens'in hangi bağlantı seçeneklerine sahip olduğu konusuna bilgiler verdi. HoloLens'in Bluetooth ve kablosuz ağ dışında bağlantıya sahip olmayacağını ifade eden Harris, kablolu bağlantı ile ilgili söylentilere de son vermiş oldu. Kablosuz bağlantı seçeneği ile birlikte HoloLens'in pil ömrü konusunda oluşabilecek soru işaretlerini de başlamadan sonlandıran Harris, cihazın pil ömrü konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.
 

Kablosuz bağlantı seçeneklerinin pil ömrü konusunda getireceği soru işaretlerini ortadan kaldıran Harris, cihazın yoğun bir şekilde kullanıldığına 2,5 saat, sadece film izlemek ve basit uygulamaları kullanma gibi durumlarda ise kullanıcılarına 5 saate kadar bir kullanım sunduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra HoloLens'in diğer HoloLens'ler ile internet üzerinden bağlantı kurabileceğini söyleyen Harris, bu sayede kullanıcıların yaşadıkları deneyimleri birbirleriyle paylaşabileceklerini vurguladı.

2016 yılının ilk aylarında geliştirici sürümü satışa çıkacak olan HoloLens, ilk etapta 3 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak. Cihazın son kullanıcılara ne zaman sunulacağı ya da fiyatı hakkında henüz bir bilgi yer almıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun