Donanim 01 KASIM 2010 / 09:22

Hindistan Blackberry'yi 'şimdilik' yasaklamadı

Blackberry konusunda sağlanan geçici anlaşma, süreci yeni yıla kadar uzattı.

Blackberry konusunda sağlanan geçici anlaşma, süreci yeni yıla kadar uzattı.


Hindistan, geçtiğimiz Ağustos ayında Blackberry üreticisi Research in Motion (RIM) şirketine iletişim içeriğini görebilmek için uyarıda bulunmuştu. Uyarısını bir adım öteye taşıyan ülke, Blackberry cihazlarında bulunan servisi Kasım ayında yasaklamakla tehdit etmişti.

Hindistan istediğini alamadı ve RIM ile görüşmelerini sürdürüyor. Herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde Blackberry servisinin yasaklanması için öngörülen süre uzatıldı. Hint hükümeti yapılan geçici anlaşmayla RIM'e Ocak ayına kadar süre verdi.

Ancak önceki görüşmelerde Kanadalı şirket RIM, ülkelere özel bir uygulamaya yapamayacaklarını belirtmişti.

Hindistan artık sadece RIM'e değil, Gmail sağlayıcısı Google ve popüler internet telefon sağlayıcılarından Skype'a da içerikleri görüntüleyebilmek için baskı yapıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun