Donanim 30 HAZİRAN 2010 / 14:04

Hibe programlar için eğitimler başladı

BTnet.com.tr'nin hayata geçirdiği ‘Bilişimde Hibe Kazandıran Projeler’ eğitim programının ilki gerçekleştirildi.

BTnet.com.tr'nin hayata geçirdiği ‘Bilişimde Hibe Kazandıran Projeler’ eğitim programının ilki gerçekleştirildi.


BTnet.com.tr, hayata geçirdiği ‘Bilişimde Hibe Kazandıran Projeler’ eğitim programının ilkini 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdi. Program kapsamında, TÜBİTAK-TEYDEB tarafından Ar-Ge projelerine sağlanan destekler ve bu hibe yapısına nasıl başvurulması gerektiği üzerine şirketlere ayrıntılı bilgi aktarıldı.

Kemal Sidar tarafından gerçekleştirilen iki günlük eğitim sırasında Ar-Ge projelerinde her geçen gün çıtanın biraz daha yükseldiğini belirten Sidar, doğru proje ve doğru zamanlama denkleminin önemini vurguladı. Ar-Ge’nin kurum kültürünün bir parçası olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Sidar, sürdürülebilir rekabetçilik için Ar-Ge’nin vazgeçilmez olduğunun altını çizdi. Bağımsız, geleceğin şartlarını kendi belirleyen şirketler için Ar-Ge’nin bir ihtiyaç olduğunu belirten Sidar, sürekli gelişirken rekabet gücünü kendi birikimi ve kaynaklarıyla birleştirebilen, çevre dinamiklerini etkileyen, verimli ve mali performansı yüksek, kamu bilinci olan kuruluşlar için Ar-Ge’nin yerine işaret etti.

Eğitimde Ar-Ge projelerinin geliştirilmesi ve yönetilmesi konuları detaylarıyla aktarılırken, Ar-Ge'ye yönelik hibe ve destek sağlayan kurumlar hakkında bilgi verildi. Ayrıca proje incelemesi ve çalıştay bölümleriyle uygulama tarafı da ele alındı.

‘Bilişimde Hibe Kazandıran Projeler’ eğitim programının bundan sonra da düzenli olarak yinelenmesi hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun