Donanim 29 ARALIK 2009 / 08:28

Herkes için teknoloji!

Teknolojiyi geliştiren de onu kendi amaçlarına göre değiştiren de yine insan…

Teknolojiyi geliştiren de onu kendi amaçlarına göre değiştiren de yine insan…

İnsanoğlu garip, sürekli yeni teknolojiler geliştirmek için çaba harcıyor. Sonunda insanların geliştirdiği teknolojiler yine insanlar tarafından saçma sapan amaçlarla da kullanılabiliyor. Bu yazımızda teknolojinin çarpık kullanımlarıyla ilgili bazı "proje"leri sizinle paylaşacağım.

İlk projemiz biz çılgın Türklerden. "2.5 yıl önce İstanbul'da ortak arkadaşları sayesinde bir kafede Gönül Güler (31) ile tanışan Hasan Şire (31), bir süre sonra amcasıyla birlikte ABD'nin New York eyaletinde benzin istasyonu işletmeye gitti. Geçtiğimiz günlerde yapılan düğüne damat, işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamadı. Kendi düğününe katılamayan Şire, ABD'den 3G bağlantısı ile dizüstü bilgisayar sayesinde düğünü izledi. Gelin Güler, 3G ile bağlantı yapıldığını duyunca sevinçten havalara uçtu." İşte size harika bir 3G kullanımı.

İkinci projemiz, yine Türkiye'den. Büyük şehirlerimizden birinde otobüse binen yolcumuz bomboş otobüste gözüne kestirdiği bir hanımefendinin yanına oturuyor. Daha sonra Alexander Graham Bell tarafından "iletişim" amacıyla icat edilen ve geliştirilerek bugünkü halini alan telefonuna kaydettiği cinsel içerikli görüntüleri izleyip, yanındaki kadına da izlettirmeye çalışıyor. Mobil iletişimin geldiği son nokta!

Üçüncü projemiz biraz uzaklardan, Japonya'dan. Japon bir oyun meraklısı Nintendo DS'in Love Plus adlı oyunundan bir karakter olan Nene Anegasaki'ye gönlünü kaptırıyor. Proje burada bitse iyi, devamı da var. Genç adam Nintendo DS'ini kiliseye götürerek Nene'yle evlenmeyi tercih ediyor. Çıkan haberlere göre çiftin balayı hakkında henüz bir planı yok ama 22 Kasım'da yapacakları bir törenle mutluluklarını yakın arkadaşları ve aileleriyle paylaşacaklarmış. Ne dersiniz bize de düğün davetiyesi gelir mi siber âlemlerden!

Teknoloji projesi olur da ABD işin için de olmaz mı? Elbette olur. ABD'de yaşayan gencin, yakın arkadaşlarına yaptığı şantaj şok edecek cinsten. Haberi aynen aktarıyorum:"ABD'nin Wisconsin eyaletinde yaşayan Anthony Stancl'in, kadın fotoğrafları koyduğu Facebook hesabından 31 erkek arkadaşıyla temasa geçtiği ve bu arkadaşlarından kendisine çıplak fotoğraflar yollamasını istediği bildirildi. Stancl'in daha sonra gerçek kimliğiyle arkadaşlarından kendisiyle seks yapmasını istediği, aksi halde çıplak fotoğrafları ortaya çıkarmakla tehdit ettiği kaydedildi. Stancl'in en az 30 yıl hapis cezası istemiyle yargılanacağı vurgulandı."

İşte böyle dostlar, teknoloji iyi, güzel ama bir de bu nimetleri adam gibi kullanabilsek...

Teknolojiyle dolu bir hafta dileğiyle...

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun