Donanim 22 OCAK 2010 / 08:13

Her yıl 5 bin USB bellek çamaşırhaneye gidiyor

Hatta insanlar bununla kalmayıp taksilerde her yıl 10 bin taşınabilir cihaz unutuyor.

Hatta insanlar bununla kalmayıp taksilerde her yıl 10 bin taşınabilir cihaz unutuyor.


 

Credant Technologies'in yaptığı bir araştırmaya göre, her yıl 5 bin USB bellek yerel kuru temizlemecilerde çamaşır makinesine giriyor. Aynı araştırma, her yıl taksilerde 10 bin portatif cihaz bıraktığını da ortaya koyuyor. Credant Technologies'e göre, insanlar unuttukları belleklerde eğer hassas ve değerli veri taşıyorsa, veriye yetkisiz erişimi önlemek için şifreleme yöntemiyle bir koruma oluşturmalı.

Araştırma unutulan USB bellek sayısının geçen seneye oranla yarıya düştüğünü gösteriyor ki, bu da verinin artık daha çok popülerliğini koruyan yeni netbooklara ve telefonlara depolandığına dair bir işaret.

Credant Technologies yetkililerinin anket konusundaki yorumları şöyle: "Bu araştırma kaybolan hafıza kartlarının oranında önemli bir düşüş olduğunu gösterse de, kullanıcıların korunaksız müşteri ayrıntıları ve diğer hassas bilgileri taşıma konusunda dikkat etmeleri gerekiyor".

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun