Donanim 27 ŞUBAT 2009 / 11:59

Her görüntü yüksek çözünürlüklü olacak

Toshiba’nın yeni Regza ZV LCD TV serisinde standart çözünürlükte görüntüleri HD kalitesine yükselten Resolution+ teknolojisi bulunuyor.

Toshiba’nın yeni Regza ZV LCD TV serisinde standart çözünürlükte görüntüleri HD kalitesine yükselten Resolution+ teknolojisi bulunuyor.


Toshiba Regza ZV serisi LCD TV’ler 1920x1080p Full HD çözünürlüğü destekliyorlar. Böylece bu TV’lerde Blu-ray filmler gibi HD içerikler tam çözünürlükte izlenebiliyor. Öte yandan Regza ZV TV’ler donandıkları Resolution+ teknolojisi sayesinde TV yayını ve DVD gibi standart çözünürlükte içeriklerin de HD kalitesinde izlenebilmesine imkân veriyorlar. 10-bit görüntü işleme yeteneğine sahip Regza ZV serisinde orta renk tonlar Dinamik Gama Eğrisi Düzeltme özelliği ile işlenerek siyah ile beyaz renkler arası geçişler yumuşatılıyor. 30 000:1 dinamik kontrast oranı ekranın arka ışığını aktif olarak kontrol ederek beyaz ve siyah renkleri doğal halleriyle aktarıyor. Geniş Renk Yelpazesi özelliği renk paleti görüntüleme kapasitesine yüzde 128’lik oranda arttırıyor. Regza ZV televizyonlarda yer alan SRS WOW teknolojisi TV’nin hoparlörlerinden gelen sesin üç boyut etkisi kazanmasını sağlıyor. TV’lerde Blu-ray oynatıcı, HD uydu alıcı ve oyun konsolu gibi yüksek çözünürlüklü içerik kaynaklarının aynı anda bağlanabilmesi için üç HDMI bağlantısına yer verilmiş. 106, 119 ve 132 cm ekran boyut seçenekleri sunan Toshiba Regza ZV LCD TV’ler mart ayı itibariyle satışa sunulacak. www.toshiba-tr.com