Donanim 27 NİSAN 2010 / 10:59

HD kamera cebe girdi

Hem fotoğraf hem de video çekimini tek bir kamerada buluşturan Sanyo'nun yeni ürünleri tanıtıldı.

Hem fotoğraf hem de video çekimini tek bir kamerada buluşturan Sanyo'nun yeni ürünleri tanıtıldı.


Sanyo ve Türkiye dağıtıcısı C5 Elektronik işbirliğinde Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen basın tanıtımı ile Sanyo'nun 2010 model XACTI kameraları tanıtıldı. Hem kaliteli fotoğraf hem de video çekimi yapabilmeyi hedefleyen cihazların hepsinde yüksek çözünürlüklü çekim yapılabiliyor.

Özellikle CS1 modeli üzerinde durulan toplantıda konuşan Sanyo Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gökmen, "Dünyanın en ince ve en hafif Full HD Dual Kamerası olan CS1'in çok başarılı olacağına inanıyorum" dedi. Tasarımının çok başarılı olduğunu belirten Gökmen, özellikle bayanlar ve genç kesimden büyük ilgi beklediklerinin altını çizdi. Ayrıca tüm kameraların Youtube'a doğrudan video yükleyebildiğini belirtti. SDXC kartlar sayesinde çekilen görüntülerin doğrudan kart girişi olan televizyonlarda izlenebileceğini de ifade etti.

Ufak bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Sanyo Ortadoğu, Hindistan ve Afrika bölgesinden sorumlu Başkan Yardımcısı Takashi Hirao, "Türkiye genç nüfusu ile çok büyük bir potansiyele sahip. Buradaki pazar payımız gün geçtikçe artıyor, geçtiğimi yılın ve bu yılın satış rakamlarından çok memnunuz" dedi. Türkiye'de üretim yatırımı yapmayı düşünüyor musunuz sorusuna ise, "Türkiye tüm pazarların ortasında bulunan, konumu ile önemli bir ülke. Ancak kısa vadeli planlarımızda böyle bir yatırım bulunmuyor" diye cevap verdi.

Sanyo'nun hafıza kartına kayıt yapabilen kameralar piyasasında yüzde 20'lik bir paya sahip olduğunu belirten Hirao, "Dünyadaki gelişimimiz Toshiba ve Samsung gibi rakiplerimizin bizi takip etmesini sağlıyor. Dünya çapında 2009'da 1 milyon satış gerçekleştirdik. 2010 yılında ise hedefimiz 2 milyon kamera satmak. Önümüzdeki yılda ise bu rakamı 3 milyona taşımayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Söyleşimize katılan C5 Genel Müdürü Ahmet Güven'e Sanyo'nun Türkiye hedeflerini ulaşılabilir görüyor musunuz sorusunu yönelttiğimizde, "Sanyo'nun Türkiye hedefleri birlikte, fikirlerimizi paylaşarak aldığımız kararlar olduğundan tamamen gerçekçi ve yapılabilir buluyorum" diye cevapladı. Sanyo'nun Dünya çapındaki başarısını Türkiye'de sürdürmesine yardımcı olacaklarını da sözlerine ekleyen Güven, "Sanyo ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. C5'in dağıtım ağıyla özellikler bu yeni kameraların çok başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

Sanyo XACTI FULL HD kameraların fiyatları 629 TL ile 1.229 TL arasında değişiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun