Donanim 10 HAZİRAN 2010 / 09:13

Havada davul çalmak gerçek oluyor

Müziğin etkisiyle kendimizce yaptığımız davul çalma hareketleri artık gerçekten ses veriyor.

Müziğin etkisiyle kendimizce yaptığımız davul çalma hareketleri artık gerçekten ses veriyor.


Hiç, bir şarkıya eşlik ederken kendi kendinize davul çalmadınız mı? Hiç kendinizden geçip masaya parmaklarınızla vurmuşluğunuz da mı yok? İnsan, özellikle yalnızken böyle şeyler yapabiliyor.

Artık bu kaçamak hareketlerimiz bir oyunun içine giriyor ve yaptığımız hareketler hiç değişmiyor. Yine sadece havada sopaları sallamamız yeterli olacak. Power Gig, AirStrike Drums adında bir oyunla görünmeyen davullardan ses üretmemize imkan verecek.

Oyun kızıl ötesi algılama teknolojisini kullanıyor. Henüz proje aşamasındaki oyunda, kullanıcı tam teşekküllü bir davulun arkasında otururken yaptıklarını uyguluyor, ancak davullar yerine havayı dövüyor.

Kullanıcının elindeki sopalar indiği yere göre farklı davul ve zil sesleri çıkarıyor. Ayrıca ayağımızla da pedala dokunarak ritim de verebiliyoruz.

Aşağıdaki videoda oyunla ilgili küçük bir örnek görebilirsiniz.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun