Donanim 15 TEMMUZ 2010 / 12:13

Haunted House tekrar karşımızda

Atari'nin 1981 yapımı efsane oyunu geri dönüyor, uyarlamaların sürmesi bekleniyor.

Atari'nin 1981 yapımı efsane oyunu geri dönüyor, uyarlamaların sürmesi bekleniyor.


Video oyunların hayatımızdaki yerini belki de Atari şirketine borçluyuz. Çok uzun süre hayatımızdaki tüm oyun oynatan cihazlara Atari dememizi sağlayan bu şirket, 1981 yapımı oyunu Haunted House'u yeniden piyasaya sürüyor.

Atari 2600'de oynanabilen oyunda oyuncular çeşitli canavarlara yakalanmadan bilmeceleri çözmeye çalışıyordu. Ayrıca oyun yukarıdan aşağıya doğru bakan bir kamera ile 2 boyutlu çizimler üzerinde oynanıyordu.

Yeni sürümün nasıl olacağı henüz bilinmiyor. Ancak kurgusal olarak oyunun aslına sadık kalınacağı düşünülüyor. Gelişmiş grafiklerle oyunun aynı keyfi verip vermeyeceği ise şimdiden merak konusu.

Haunted House'un Nintendo Wii, Xbox Live ve bilgisayarlar için internet üzerinden indirilebileceği söyleniyor. Bu arada Atari'nin daha fazla eski oyunu piyasaya sürmek için çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun