Donanim 03 ŞUBAT 2011 / 10:43

Hatalı Sandy Bridge ürünleri için çağrı: "Getirin yenisiyle değiştirelim"

Intel'in Sandy Bridge yonga setini taşıyan ilk parti ürünlerin hatalı olduğu ortaya çıkınca anakart ve sistem üreticiler geri çağırma kampanyası başlattı. Asus, Gigabyte, Dell ve HP ilk uygulamaya geçen şirketler arasında.Bundan birkaç güç önce Intel'in Sandy Bridge yonga setlerinde hata çıktığını haber yapmış ve bu hatanın ilk parti ürünler için uzun vadede veri aktarımına bağlı problemlere neden olabileceğini dile getirmiştik. Haberin ortaya çıkmasının ardından Ocak ayından beri bu yonga setinin ilk örneklerini müşterilerine ulaştırmaya başlayan şirketlerden hatalı yongaları taşıyan ürünlerin toplanmasına dair ilk çağrılar müşterilere ulaşmaya başladı.

Bu kapsamda ilk duyuruyu yapan şirketler arasında Asus, Gigabyte, Dell ve HP yer alıyor. Asus sorunlu serideki anakartlara sahip olan müşterilerine sağlam ürünle değiştirme garantisi sunarken, Gigabyte sağlam ürünle değişimin yanında para iadesi seçeneği de öneriyor. HP yine eşdeğer ürün veya para iadesi seçenekleri sunarken, Dell şu an için opsiyonları gözden geçirmek ve ilgili yonga setini içeren ürünleri satın almış müşterilerine ulaşmakla meşgul.Türkiye'ye bu ürünlerin ne kadarının ulaştığını bilmiyoruz ama geçtiğimiz haftalarda Cougar kod adıyla bilinen bu yonga setinin ilk örneklerinden birini barındıran bir anakart veya sistem satın aldıysanız dağıtıcı şirketle iletişime geçmenizde fayda olabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun