Donanim 10 KASIM 2010 / 07:28

Hasbro ve iPhone 3D için buluştu

Özel üretilen donanımla kullanıcılar 3D içerikleri iPhone ve iPod Touch'larda izleyebilecek.

Özel üretilen donanımla kullanıcılar 3D içerikleri iPhone ve iPod Touch'larda izleyebilecek.


Oyuncak yapımcısı Hasbro, duyurduğu yeni iPhone ve iPod Touch donanım eklentisiyle bu cihazlarda 3D görüntülerin izlenebileceğini bildirdi. 3D için yaratılan donanım, şirketin kendi ürettiği oyuncaklarına oldukça benziyor.

Plastik bir gece görüş dürbününü andıran cihazın yakında 30 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Hasbro yarattığı donanımın yanında içerik konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. iPhone ve iPod Touch'larda çalışacak özel oyun, eğlence ve seyahat içeriklerinin yaratılması planlanıyor.

Hasbro 3D içerik konusunda LA şirketiyle birlikte çalışıyor. LA'in daha önce yarattığı Santa Monica Pier ve şehir müzesi 3D uygulamalarıyla adını duyurmuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun