Donanim 06 ŞUBAT 2009 / 14:55

Harika çocuk Wen, 9 yaşında iPhone yazılımı yazdı

Sadece 9 yaşında olan Singapurlu Lim Ding Wen iPhone için bir uygulama geliştirdi. Wen, 6 programlama dilinde kod yazabiliyor.

Sadece 9 yaşında olan Singapurlu Lim Ding Wen iPhone için bir uygulama geliştirdi. Wen, 6 programlama dilinde kod yazabiliyor.

9 yaşındaki Singapurlu bu şirin çocuk, Lim Ding Wen, iPhone için bir uygulama geliştirdi. 6 programlama dilinde kod yazabilen Wen, Doodle Kids adını verdiği uygulamayla çizim  yapmayı seven kız kardeşlerine hoş vakit geçirmek için bir eğlencelik sunmak istemiş. Wen'in yazdığı uygulama iPod Touch'da da kullanılabiliyor. Wen, Singapur'da bir teknoloji şirketinde CTO (Teknoloji Yöneticisi) olarak çalışan Lim Thye Chean'ın oğlu. Yani aileden gelen buluşcu özellikler ve teknolojiye yatkınlık fazlasıyla mevcut. Wen, bugünlerde yazdığı uygulamayı kaç kişinin internetten indirdiğini sürekli izliyormuş.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun