Donanim 30 HAZİRAN 2009 / 08:41

Hangi pusula yol gösterebilir ki?

Bunca manyetik dalganın ortasında...

Bunca manyetik dalganın ortasında...

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Marketingist Fuarı'nın açılış konuşmalarından birini yapan ve devamında da etkinlik boyunca bazı seminerler gerçekleştiren UCLA Üniversitesi akademisyenlerinden, Liljenwal Group Kurucusu ve pazarlama uzmanı Robert Liljenwal ile biz de bir röportaj yapma şansını bulduk.


İlgili video röportajı http://www.btnet.com.tr/wps/portal/btnet-tv/detay?wcm.haberId=btnethaber_1246009315052 linkinden izleyebilirsiniz.


Röportajın kamera arkasında Mr. Liljenwal ile biraz sohbet de ettik. Çok renkli bir kişiliğe sahip olan Robert Liljenwal, ayaküstü birkaç tüyo da vermeyi ihmal etmedi.


Öncelikle çektiğimiz bu videoları hemen youtube'de paylaşmamız gerektiğini söyledi. Sanırım youtube'e Türkiye'den erişimin yasak olduğunu bilmiyordu. Yine de önerisini değerlendirip kendi röportajını bu platformda ve benzeri diğer video paylaşım platformlarında paylaşacağız.


Onun yanı sıra internet kullanıcılarının hızından ve her şeyden ne kadar çabuk bıkabildiklerinden bahseden Liljenwal, bu hızın göz ardı edilmemesi gerektiğini ve artık ilgiyi uzun süre üzerinizde tutmak için eğlence ya da ödül kozlarından birini muhakkak kullanmak gerektiğini söyledi.


Röportaj esnasında kız arkadaşına göstermek için iPhone'u ile video ve fotoğraf çektirten Robert Liljenwal aslında bildiğimiz ama her zaman uygulayamadığımız temel bazı yeni medya pazarlama araçlarını hatırlatmış oldu...


Yeni medyada sizin bizi sevmenize öylesine mahkumuz ki sanırım biraz sevgi arsızı oluyoruz... Ama siz isteyin yeter hemen hoşunuza gidecek yeni bir kılığa girebilirim... Hatta siz içkileri koyun, ben üzerime rahat bir şeyler giyiyorum...


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun