Donanim 17 EYLÜL 2010 / 06:02

Halo: Reach büyük bir teknik hata ile uğraşıyor

24 saat içinde 200 milyon dolarlık satış yapan oyun, çoklu oyuncu sorunu yaşıyor.

24 saat içinde 200 milyon dolarlık satış yapan oyun, çoklu oyuncu sorunu yaşıyor.


Çıktığı gün içerisinde 200 milyon dolarlık satış rakamına ulaşarak ilk gününde en çok hasılat getiren Call of Duty: Modern Warfare'i bir hayli zorladı. Ancak bu ilgi çekici rakama rağmen ünlü oyunda çok oyuncunun bir arada görev yaptığı (multiplayer cooperative mode) kısmı hata veriyor.

Oyun severler Microsoft'un yeni 4 gigabaytlık Xbox 360'ında oyunu kurduktan sonra bir arada aynı görevin yapıldığı kısma girerken hata mesajı geliyor. Microsoft da hatayı kabul etti. Sorunun çözümü için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Halo: Reach oyuncuları sessize alabiliyor

Ayrıca Halo: Reach ile ilgili ilginç bilgi daha verelim. Oyun çoklu oyunların birbiriyle konuşmalarına doğrudan müdahale edebiliyor. İlk defa uygulanan sistemle, eğer bir oyuncuyu üst üste sessize alırsanız, sistem otomatik olarak o oyuncunun konuşmalarını engelliyor. Bu sayede istemediğiniz oyuncunun konuşmalarını duymak zorunda kalmıyorsunuz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun