Donanim 20 EYLÜL 2010 / 12:29

Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması finalistleri belirlendi

TBD-Halıcı 17. Bilgisayarla Beste Yarışması'nda ödülleri jüri kadar halk oyları da etkileyecek.

TBD-Halıcı 17. Bilgisayarla Beste Yarışması'nda ödülleri jüri kadar halk oyları da etkileyecek.


Türkiye Bilişim Derneği Ulusal Bililşim Kurultayı "Bilişim 2010" kapsamında gerçekleştirilen ve bu yıl on yedinci yaşını kutlayan TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışmasında yarışacak 11 eser belli oldu. Finalistler 23 Eylül'de Rixos Grand Ankara'da yapılacak final yarışması için hazırlanıyorlar.

Attila Özdemiroğlu'nun başkanlığında Garo Mafyan, İzzet Öz, Borga Parlar, Hakan Özer, Şeref Oğuz, Mehmet Okonşar, Sinan Akçıl ve Emrehan Halıcı gibi müzik ve teknoloji dünyasının önemli isimlerinden oluşan jüri üyeleri bu yıl 85 eseri değerlendirmeye aldı. Gelen eserlerle ilgili duydukları memnuniyeti belirten jüri üyeleri; bestelerin müzikal kalite açısından çok yüksek olduğunu, finalde de zor bir sürece gireceklerini ifade etti.

Final 23 Eylül'de

Finale kalan 11 besteci, jürinin izleyiciler önünde yapacağı değerlendirme için hazırlanıyor, jürinin kararını halk oyları da etkileyecek. Eserler halk oylamasına açıldı. Dinlemek ve oy vermek için http://beste.halici.com.tr/ adresini kullanabilirsiniz.

TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması; on yedinci yılında da, bilim, teknoloji ve sanat dostlarının her türlü kalıp ve kaygıdan uzak, özgürce ürettikleri eserleri teknoloji ve müzik dünyasıyla buluşturmayı amaçlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun