Donanim 22 MAYIS 2009 / 08:01

Haftanın en çok okunanı

Profil çıkartmaya bayılırım.

Profil çıkartmaya bayılırım.

BTnet.com.tr'yi ne sıklıkta takip ediyorsunuz bilmiyorum ama her uğradığınızda günün/haftanın ve ayın en çok okunanları listesine bakmanızı tavsiye ediyorum. İnsanların bu dönemde nelerle ilgilendiklerini, neyi merak ettiklerini çok net görebiliyorsunuz.


Mesela şu anda son yedi günün en çok okunan haberi "Kanser tedavisinde dev adım" başlığını taşıyor. Kanser artık o kadar bizden, o kadar sıradan, o kadar sık ve o kadar can sıkıcı bir hale geldi ki böyle bir haber herkes için merak uyandırıyor. Artık neredeyse her mahallede kansere bir kurban verildiği, her ailede bir kanser vakasına rastlandığı için midir bilmem ama bu konu çok ilgi çekiyor. Belki de insanlar alttan alta bu kadar yaygın bir hale gelen ve on yıllardır dünyanın her tarafında üzerinde çalışma yapılan bir hastalığa hala nasıl çare bulunamadığını anlamıyorlar. Açıkçası ben de anlamıyorum.


Son 30 günün en çok okunanı ise WiGig var. Birçok önemli firmanın bir araya gelerek oluşturduğu bu yeni kablosuz bağlantı standardının haberini yaparken de çok önemli olduğunu düşünüyorduk. Ancak okurlarımızın da bu kadar yüksek oranda ilgi gösterebileceğini ben ön görmemiştim en azından. Demek ki yenilikler, özellikle de çevrimiçi hayatımızı kolaylaştıracak teknolojiler herkes tarafından merakla takip ediliyor.


Son 30 günde ikinci sıradaysa "Telefon vergilerine indirim mi geliyor?" başlıklı haberimiz var. Eh, üzerine çok konuşmaya gereke yok. Hayali bile güzel...


Teknoloji meraklılarının son dönemde nelerle ilgilendiğini merak ediyorsanız, siz siz olun, BTnet.com.tr'yi her ziyaret ettiğinizde en çok okunan listelerine de göz atın. Gündemi kaçırmamış olursunuz...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun