Donanim 12 AĞUSTOS 2008 / 13:39

Günlük yaşamın yıldızları beyazperdeye taşınıyor

Ünlü yönetmen Mike Figgis ve Sony Ericsson, sıradan insanların cep telefonlarıyla çektikleri fotoğraflardan oluşan bir film hazırlanmasını sağlayacak ‘Life Captured’ projesi için güçlerini birleştirdi.

Ünlü yönetmen Mike Figgis ve Sony Ericsson, sıradan insanların cep telefonlarıyla çektikleri fotoğraflardan oluşan bir film hazırlanmasını sağlayacak ‘Life Captured’ projesi için güçlerini birleştirdi.


Mike Figgis, yeni yetişen film yapımcıları ile birlikte daha önce denenmemiş bir projeyi hayata geçirecek. Hayatını bir film hikayesine dönüştürmek isteyenlerin hayali gerçek olacak. Hikayeler, yönetmenin belirlediği kategoriler çerçevesinde cep telefonu çekimlerini içerecek. Gönderilen öyküler, Hollywood’un büyük isimlerine kadar pek çok kişi tarafından keşfedilme şansı taşıyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki katılımcı ülkelerden gelen görüntülerin sergilenmesi amacıyla açılan internet sitesinde, ziyaretçilerin dünyanın farklı yerlerindeki yaşamları gözlemleyip karşılaştırma olanağı da bulunuyor. Life Captured’ın yönetmeni Mike Figgis proje hakkındaki görüşlerini şu sözlerle dile getiriyor: “Profesyonel olmayan insanların çektikleri fotoğraflardan bir film yapmak fikri kulağa oldukça zor gelse de, Sony Ericsson’un çeşitli ülkelerdeki yaşamın bilinmeyen yanlarını gösterme amacından etkilendim.” Gönderilen bütün öyküleri izledikten sonra Figgis, Türkiye dahil her bir katılımcı ülkeden en iyi potansiyeli gösterenler arasından bir ülke birincisi seçecek. Sonra bu birinciler, son film için resimlerini çekmeden önce yönetmenden kişisel bir brifing alacaklar. Her bir ülke birincisinin bu brifinge yanıt vermek için dört haftası olacak. Ardından yönetmen ‘Life Captured’ filmini oluşturmak için resimleri bir araya getirecek. Mike Figgis tarafından belirlenecek beş seçkin yarışmacı adayı, 2008 Ekim’inde Londra’da düzenlenecek Raindance Film Festivali’nde filmin kırmızı halılı galasına katılmak için bir arkadaşı ile birlikte bir VIP seyahati kazanacak. Ayrıca, yarışmacılardan biri de, Londra’daki Raindance seyahati ile birlikte tüm masrafları karşılanacak olan bir film yapım kursu kazanacak.


Bilgi için: www.sonyericsson.com/cws/marketingurlportal?cid=key.Campaign.Lifecapturedcompetition

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun