Donanim 09 ŞUBAT 2009 / 09:39

Grammy'e damgasını Coldplay vurdu

51. Grammy müzik ödülleri, dün gece ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Coldplay 3 dalda ödül aldı.

51. Grammy müzik ödülleri, dün gece ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Coldplay 3 dalda ödül aldı.

Efsanevi İngiliz hard rock grubu Led Zeppelin'in eski vokalisti Robert Plant ve country şarkıcısı Alison Krauss'un "Raising Sand" isimli albümleri, "En İyi Albüm" seçildi.


İngiliz Rock grubu Coldplay de 3 dalda Grammy kazandı. Grubun, "Viva La Vida" şarkısı "Yılın Şarkısı" oldu.


Törende ödül alan bazı sanatçılar, albümler ve şarkıların listesi şöyle:


Yılın Albümü: "Raising Sand" (Robert Plant ve Alison Krauss) Yılın Kaydı: "Please Read The Letter" (Robert Plant ve Alison Krauss) Yılın Şarkısı: "Viva La Vida" (Coldplay) Yılın En İyi Kadın Pop Şarkıcısı: Adele Yılın En İyi Erkek Pop Şarkıcısı: John Mayer Yılın En İyi Yeni Sanatçısı: Adele Yılın En İyi Pop Albümü: Rockferry" (Duffy) Yılın En İyi Rock Albümü: "Viva La Vida or Death and All His Friends" (Coldplay) Yılın En İyi Rock Şarkısı: "Girls in Their Summer Clothes" (Bruce Springsteen) Yılın En İyi Kadın R&B Şarkıcısı: "Superwoman" (Alicia Keys) Yılın En İyi Erkek R&B Şarkıcısı: "Miss Independent" (Ne-Yo) Yılın En İyi R&B Albümü: "Jennifer Hudson" (Jennifer Hudson) Yılın En İyi Rap Albümü ve Rap Şarkıcısı: "Tha Carter III" (Lil Wayne) Yılın En İyi Caz Albümü: "Loverly" (Cassandra Wilson)