Donanim 20 HAZİRAN 2012 / 14:53

Grafik tasarımcıların işini kolaylaştıracak 'sihirli kalem'

Medyasoft, yazı ve çizimleri anında elektronik ortama aktaran sihirli kalem Inkling’i, Türkiye'deki grafik tasarımcılar ve illüstratörlerle buluşturmaya hazırlanıyor.İlk bakıldığında normal bir tükenmez kalem gibi duran Inkling, sahip olduğu mekanizma sayesinde kağıt üzerinde gerçekleştirilen yazı ve çizimleri elektronik olarak kaydedebiliyor. Bahsi geçen kayıtları 1024 piksel çözünürlüğünde yapan kalem, dahili 2 GB hafızası sayesinde binlerce yazı, çizim ve tasarımı saklayabiliyor. Bununla birlikte 8 saate kadar kullanım süresi sunan kalem, uzun süreli çalışmalar için kolaylık sağlıyor.

Yapılan çizimleri Sketch Manager yazılımı ile raster ya da vektör halinde bilgisayara aktarılmasını ve sonrasına düzenlenmesini sağlayan kalem, PC ya da Mac bilgisayarlar ile sorunsuzca kullanılabiliyor. Aynı yazılım belgelerin tek tuşla e-posta olarak gönderilmesini, isteğe göre yine tek bir tuşla JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG ya da PDF formatında kaydedilmesini de sağlıyor.

Kalem, Medyasoft tarafından 499 lira fiyat etiketiyle kullanıcıların beğenisine sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun