Donanim 26 MART 2009 / 12:21

Göz yorgunluğuna son veren ekranlar

LG Electronics’in Yeni Full HD SMART Monitör serisi W53, içerdiği akıllı özelliklerle göz yorgunluğunu en aza indiriyor.

LG Electronics’in Yeni Full HD SMART Monitör serisi W53, içerdiği akıllı özelliklerle göz yorgunluğunu en aza indiriyor.


Dünya düz panelli ekran pazarının önde gelen markası LG Electronics, otomatik olarak odadaki ışığa göre kendini ve ekran üzerindeki içeriği ayarlayan ve uzun kullanımlarda göz yorgunluğunu büyük ölçüde azaltan yeni W53 SMART Monitörlerini pazara sundu. Boyutları 18.5 ile 27 inç arasında değişen bu akıllı monitörler, 1920 x 1080p Full HD çözünürlük sunuyor.


‘Oto Parlaklık’ özelliğine ayarlandığında LG’nin W53 serisi monitörleri otomatik olarak kendi parlaklıklarını ve diğer ekran ayarlarını, odadaki ortam ışığını ve ekrandaki içeriği temel alarak yapıyor. Gün boyunca aydınlatma koşulları değiştikçe ekran ayarları da değişiyor ve görüntünün her zaman mükemmel olması sağlanıyor.


Bu monitörler insanlara, ekranlarına bakarken bir mola almalarını hatırlatan bir zaman ölçer de içeriyor. Zaman ölçer, kullanımı kolay ara yüz aracılığıyla saat aralıkları veya belirli bir zaman için ayarlanabiliyor. W53’ün çerçevesinin altındaki yakınlık sensörü yaklaşan eli tespit ediyor ve gerektiğinde ışıkları yakarak düğmelerin kolayca bulunmasını sağlıyor. Kullanılmadığı zaman da ışıklar sönerek monitöre daha şık bir görünüm kazandırıyor. LG’nin ‘Sinema Modu’, izlenen klibin dışındaki her şeyi karartarak, dikkati göz boyayan reklamlara değil, arzu edilen içeriğe yönlendiriyor. Full HD 1920 x 1080 çözünürlüğe ek olarak bu monitörler 50,000:1’e varan bir Dijital Hassas Kontrast Oranı ve 2ms tepki zamanı özelliklerine sahip.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun