Donanim 22 HAZİRAN 2010 / 13:25

Görüntü net geliyor

Logitech'in yeni HD kameraları görüntülü konuşmaların kalitesini artırıyor.

Logitech'in yeni HD kameraları görüntülü konuşmaların kalitesini artırıyor.


İnternet kullanımının artmasıyla görüntülü iletişimde benzer hızda artıyor. Dahili dizüstü bilgisayarlarındaki kameralardan memnun olmayan ya da masaüstü bilgisayarlarından yüksek kaliteyle sohbet etmek isteyenler için Logitech, HD kameralarını piyasaya sundu.

Öncelikle ilk olarak Logitech'in webcam'lerinin en önemli ürünlerinden olan HD Pro Webcam C910'u tanıyalım. Kalitesiyle öne çıkan kamera, yüksek görüntü kalitesinin yanında lensin iki yanında bulunan mikrofonlarla stereo ses de sunuyor. Webcam, görüntü boyutunda full HD 1080 piksel video kaydı ve 720 piksel HD akıcı görüntülü konuşma imkanı veriyor.

Piyasaya sürülen yeni bir ürün de Logitech HD Webcam C510. Seyahat edenler ya da kamerasını bilgisayarı gibi yanında taşımak isteyenler için özel olarak tasarlanan C510, 360 derece dönebiliyor. Bu özellik kameranın daha çok kullanıcıyı istenilen anda görebilmesini sağlıyor.

Logitech donanım yönünde kullanıcıları memnun etmeyi hedeflerken, donanımların performansını gerçekten yansıtacak yazılımları da unutmamış. Logitech VID HD 720 görüntülü konuşma yapmak için ücretsiz, hızlı ve kaliteli bir seçenek sunuyor.

C910 ya da C510 kullanıcıları kameralar üzerinde bulunan tek tuşla Facebook ya da YouTube'a HD videolarını yükleyebiliyor. Skype sertifikası bulunan kameralar Windows Live Messenger, Gmail Voice ve Video Chat gibi görüntülü konuşma markalarıyla da uyumla çalışabiliyor.