Donanim 30 KASIM 2012 / 15:17

Görüntü kalitesini dört kat artıran Ultra HD TV Türkiye'de

LG'nin 40 bin liralık televizyonu Türkiye'de

LG, düzenlediği basın toplantısıyla dünyanın ilk 84 inç Ultra HD TV’sini tanıttı. Kullanıcılara Full HD görüntü kalitesini dörde katlama imkânı sunan televizyon için yaklaşık 40 bin lirayı gözden çıkarmak gerekiyor.2013 Uluslararası CES İnovasyon Ödülleri’nden Video Görüntü alanında ‘En İyi İnovasyon Ürünü’ ödülüne layık görülen televizyon, bir dizi yeni akıllı uygulamayı barındırıyor ve daha kolay kullanım özellikleriyle dikkat çekiyor. Ultra HD TV, geliştirilmiş Triple XD motoru sayesinde çerçeve başına 8 milyon pikselli görüntü kalitesine ve Full HD TV panellerden dört kat fazla (3840x2160) çözünürlüğe sahip.

Bunun yanı sıra TV’de bulunan "Resolution Upscaler Plus" özelliği sabit disk, mobil cihazlar ve kullanıcı bazlı web sitelerinden alınan görüntülerin kalite kaybı olmaksızın TV’ye aktarılmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra "3D Derinlik Kontrolü" özelliğine sahip olan televizyon, bu sayede kullanıcıların televizyon seyrederken nesnelerin arasındaki mesafe farkını çok daha iyi bir şekilde anlayabilmesine imkân tanıyor.Smart Share Plus özelliği ile dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi harici cihazlar da daha fazla içeriğe erişim sağlıyor. TV, 2D içerikleri 3D’ye çevirirken, "Dual Play özelliği" ile iki kişi oyun oynarken özel gözlükler yardımıyla her iki oyuncu da tam ekranda oyun oynamanın keyfini çıkarabiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar akıllı telefonlarıyla televizyona bağlanarak, telefonlarında bulunan uygulamaları ve oyunlar televizyon üzerinde kullanabiliyorlar. Ayrıca akıllı telefonlarını "uzaktan kumanda" olarak kullanabilecekler.LG 84 inç Ultra HD TV’nin basın toplantısında konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, LG 84 inç Ultra HD TV’nin tüketicilerin daha büyük ekranda 3D TV izleme yönündeki talepleri doğrultusunda geliştirildiğini söyledi. 40 bin liralık televizzyonla kullanıcılara şimdiye kadar elde edilmiş en yüksek kalitede büyük ekran TV izleme deneyimini sunmayı hedeflediklerini belirten Calvin Cho sözlerini şöyle sürdürdü:
“LG Electronics olarak amacımız tüketicilerin ihtiyaçlarını maksimum performansa sahip ürünlerle karşılamak. Hızla değişen TV pazarında yenilediğimiz ürün gamımızla bunu gerçekleştirdiğimizi biliyoruz. Türkiye’de özellikle 3D TV alanındaki iddiamızı devam ettiriyoruz”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun