Donanim 13 AĞUSTOS 2010 / 12:29

Google Street View'daki cesedin gizemi ortaya çıktı

Görüntülerde yerde hareketsiz yüzüstü yatarken görülen genç kızın akıbeti belli oldu.

Görüntülerde yerde hareketsiz yüzüstü yatarken görülen genç kızın akıbeti belli oldu.


Milyonlar Google Street'te küçük bir kızın asfaltın üzerinde yüzüstü yattığını gördü. Ayakkabıları kendinden birkaç santim uzakta bulanan vücut hareketsiz şekilde duruyordu. Google'a konuyla ilgili bir ceset ihbarı yağdı. Ancak gerçek kendini sonra gösterdi.

Dailymail'in haberine göre, Yerde yatan bir ceset değildi. 10 yaşındaki Azura Beebeejaun isimli genç kız evinin önündeki caddede kendi ifadesiyle ‘ölü taklidi' yapıyordu. Ancak fotoğraflarda da çok gerçekçi gözüken genç kız, Google Street View'un kendisini çektiğinden habersiz olduğunu, arkadaşıyla eğlenceli bir oyun oynadığını söyledi.

Geçtiğimiz yaz çekilen ve bu yılın Mart ayında Street View'da ortaya çıkan fotoğraf, her caddeye yerleştirilmiş panoramik çekim yapan kameralarla kaydedildi.

Google konuyla ilgili bir yorumdan kaçınırken, memnun olunmayan fotoğrafların şikayet edilerek kaldırılabileceğini açıkladı. Geçtiğimiz yıl yüzlerce fotoğraf bu sebeple siteden kaldırılmıştı.

Street View uygulaması hakkında Avustralya, Güney Kore, Fransa, Almanya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'nde kablosuz bağlantılar üzerinden kişisel bilgileri topladığı gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun