Donanim 14 HAZİRAN 2010 / 14:31

Google Street View aşıkların başına dert açtı

İngiltere'de yol kenarında öpüşen genç sevgililerin fotoğrafları dünyada manşet oldu.

İngiltere'de yol kenarında öpüşen genç sevgililerin fotoğrafları dünyada manşet oldu.


Aşk, yaşımız ilerledikçe karşımıza daha seyrek çıkan ancak yeterince olgun olmadığımız dönemde de başımızdan gitmeyen sevimli bir bağımlılıktı. Kimseye söylemeden yaşanan heyecan verici küçük kaçamaklardı belki de...

İngiltere'nin Wolverhampton şehrinde yaşayan Eddie Bateman (16) ve kız arkadaşı Hayley Moss (17) için de yaşadıkları benzer şeylerdi. Kendilerinin unutmayacağı, kimseninse bilmesini istemedikleri ilk heyecanları başlarına dert oldu.

Yaşadıkları yerin yakınlarında caddenin kenarındaki çimlerde oturan gençlerin ilk öpüşmeleri Google Street View aracı tarafından fotoğraflandı. İnternette bulunan fotoğrafı basan bir İngiliz gazetesiyle gençlerin ilk öpüşmeleri tüm İngiltere'de manşetlere taşındı.

Google'ın Street View uygulaması tekrar sorgulanmaya başlarken, gençler yaşananlardan dolayı büyük sıkıntıya düştü. Ailelerine ilişkilerinden o güne kadar bahsetmeyen Eddie ve Hayley, ailelerinden büyük tepki görmese de gizli kalmasını istedikleri olayı tüm dünya ile paylaşmak zorunda kaldı.

Street View uygulaması Avustralya'da da benzer bir sorunla gündeme gelmişti. Evinin penceresinde uygunsuz şekilde görüntülenen bir kadının fotoğrafları internete düşmüştü.

Türkiye özelinde düşünüldüğünde benzer bir olayın yaşanması halinde ortaya büyük bir infial çıkmasının uzak bir ihtimal olmadığı söylenebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun