Donanim 10 AĞUSTOS 2010 / 14:39

Google ofisini polis bastı

Güney Kore'deki Google ofis gizli kullanıcı bilgilerinin çalındığı şüphesiyle basıldı.

Güney Kore'deki Google ofis gizli kullanıcı bilgilerinin çalındığı şüphesiyle basıldı.


Google'ın Street View uygulaması dev şirketin başına iş açmaya devam ediyor. Daha önce birçok ülkede varlığı sorgulanan ve kullanıcı bilgilerini izinsiz olarak aldığı için sorun yarata uygulama bu kez de Güney Kore'yi karıştırdı.

Gizli kullanıcı bilgilerinin Google Street View ile çalındığı şüphesiyle basılan Güney Kore Google ofisindeki belgelere de el konulduğu belirtiliyor.

Google Güney Kore'de kişisel bilgilerin ‘istemeden' toplandığını kabul etti. Ancak yasadışı bir durum olmadığını, bilgilerin yanlışlıkla toplandığını belirtti. Ayrıca Google'dan yapılan açıklamayla Güney Kore ofisinde arama yapıldığı doğrulanırken, araştırma ve sorular için her türkü yardım yapıldığı bildirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun