Donanim 20 KASIM 2008 / 12:11

Google Lively'i kapıyor

Google, web-tabanlı sanal servisi Lively'e beklediği ilgiyi görememiş olsa gerek ki servisi kapama kararı aldı.

Google, web-tabanlı sanal servisi Lively'e beklediği ilgiyi görememiş olsa gerek ki servisi kapama kararı aldı.


Google resmi blogunda yaptığı açıklamada Lively servisinin kapatılacağını, böylece önceliklerin kaynak arama, reklam ve uygulama işine ayrılacağını açıkladı.


Bu kararı verirken zorlandığını belirten Google: "Lively'i başlattık çünkü kullanıcıların arkadaşlarıyla iletişim kurmasına ve çevrimiçi yeni yollarda kendilerini ifade edebilmelerine olanak sunmak istedik. Google bu tür denemeleri her zaman desteklemiştir. Çünkü bu, insanların hayatlarında fark yaratmanın en iyi yolu. Fakat kabul etmeliyiz ki bu tür riskler alınca her zaman kazanacaksınız diye bir şey yok" dedi. Şirket, Lively projesinde çalışmakta olan elemanlarının başka takımlara aktarılacağını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun