Donanım 08 ŞUBAT 2016 / 10:43

Google kendi VR gözlüğüne hazırlanıyor

Google yoğun bir rekabetin yaşandığı VR gözlük pazarına kendi cihazıyla girmeye hazırlanıyor.

Teknoloji dünyasının gündem maddelerinden biri VR gözlükler. Şirketler, yoğun rekabetin yaşandığı bu yeni pazara kendi ürünleriyle girş yapıp, pazarda sağlam bir yer edinemek için çabalıyorlar. Bu konuda henüz net bir hamle gerçekleştirmeyen Google, Mayıs ayında bu sessizliği bozabilir.

The Verge'de yer alan habere göre şirket, Mayıs ayında düzenlenecek I/O konferansında tanıtacağı VR gözlük ile pazardaki rekabeti artırmak istiyor. Sanal gerçeklik konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren ve özel bir departman oluşturan şirket, üreteceği VR gözlükle tüketicilerin ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Plastik malzeme ile üretilmesi ve hareket algılayan alıcılara sahip olması bekleniyor. Birden fazla akıllı telefon ile etkileşime girebilmesi beklenen VR gözlüğün, yeni nesil bir Android işletim sistemi ile çalışabileceği ifade ediliyor. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun