Donanim 07 NİSAN 2010 / 08:47

Google'ın Android'i yayılıyor

Microsoft ve Apple, akıllı telefon piyasasındaki paylarını yitirirken, Google hızla ilerliyor.

Microsoft ve Apple, akıllı telefon piyasasındaki paylarını yitirirken, Google hızla ilerliyor.


Google, kasım 2009 ile şubat 2010 arasında akıllı telefon piyasasındaki payını yüzde 3.8'den yüzde 9.0'a yükseltti. Akıllı telefon işletim sistemi üreticileri artık daha dikkatli olmak zorunda.

Google'ın Android'i akıllı telefon işletim sistemi piyasasında, sesizce başarılı bir iş çıkarıyor. 4 aylık süreçte piyasadaki payını yüzde 236 artırmayı başaran Android, piyasada Palm'ı geçerek dördüncü sıraya yerleşti.

Google, piyasadaki büyümesinin büyük kısmını Motorola Droid ve HTC Nexus ile yaptığı anlaşmalarla sağladı.

Şu anki görüntü, yakında "Windows Phone 7"yi piyasaya sunacak olan Microsoft'u düşündürüyor. Google'ın yükselişte olduğu 4 aylık dönemde en büyük düşüşü yaşayan Microsoft, pazar payının yüzde 19.1'den yüzde 15.1'e düşmesine engel olamadı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun