Donanım 28 OCAK 2016 / 13:02

Google Glass'ın sosyal medya hesapları kapandı

Google Glass ile son kullanıcı tarafından beklediği seviyeye bir türlü gelemeyen Google, Glass'a ait tüm sosyal medya hesaplarını kapattı.

Sıradışı tasarımı ve pazara tanıtıldığı dönemde tüketicilere oldukça ilginç gelen özellikleriyle bir anda büyük bir merak unsuru haline gelen Google Glass, geçen süre içerisinde bir türlü beklenildiği ölçüde benimsenemedi. 

Google Glass Explorer programı ile Glass'ı test sürecine sokan ve gelecek geri dönüşler ile Google Glass'ı tüketici odaklı bir şekilde yapılandırmak isteyen Google'ın planları bir türlü istediği gibi gitmeyince şirket, ilk etapta Glass Explorer programını sonlandırırken, daha sonra da Google Glass'ı kurumsal pazarda değerlendireceğinin sinyallerini vermişti. 

Son gelişmeye baktığımızda Google'ın Glass projesinin son kullanıcı tarafından vazgeçtğini görebiliyoruz. Google Glass'a ait tüm sosyal medya hesaplarını kapatan şirket, Glass için tamamen kurumsal pazara yönelmeyi planlıyor. Kurumsal pazardaki potansiyeli değerlendirmek isteyen şirketin ilerleyen süreçteki hamleleri hakkında ise halen net bir bilgi bulunmuyor.