Donanim 07 ARALIK 2010 / 08:03

Google eBooks mağazası açıldı

Google'ın Amazon'la büyük rekabeti başladı. Mağazada ilk aşamada 15 milyon kitap bulunuyor.

Google'ın Amazon'la büyük rekabeti başladı. Mağazada ilk aşamada 15 milyon kitap bulunuyor.


Google'ın girmediği piyasaları bulmak gerçekten zor. Özellikle biraz olsun geleceği olduğuna inanılan tüm sektörlerde Google, inanılmaz bütçesiyle bir şekilde var olmayı başarıyor.

Bu kez de dev şirket, uzun süredir beklenen elektronik kitap mağazasını açtı. Bir başka internet devi Amazon ve e-kitap okuyucusu Kindle'la rekabete giren Google eBooks'da geçtiğimiz 6 yıl boyunca taranan 15 milyon kitap sayısal ortamda satın alınmayı bekliyor.

Aralarında Simon & Schuster, Random House ve Penguin gibi 4 binden fazla yayınevi yeni kitaplarının Google'ın mağazasında yer almasına izin veriyor. Yeni kitapları satın almak isteyenler karşılarında 3 milyondan fazla kitabın bulunduğu bir seçki şansına sahip.

Bedava mobil uygulamayla kitaplar her yerde okunabiliyor

Google mağazasından satın alınan kitaplar doğrudan Web tarayıcısından okunabilecek. Bunun yanında iPad ve iPhone'a yüklenebilen bedava uygulama ve Android işletim sistemli mobil cihazlardan kitaplara ulaşılabilecek. Tabii Google eBooks, Kindle'larda çalışmıyor.

Google'ın e-kitap mağazası şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde satış yapıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren dünya çapında satışın başlaması bekleniyor.

Forrester Araştırma şirketinden gelen bilgilere göre, elektronik kitapların sadece ABD'de 1 milyar dolarlık bir piyasa oluşturması bekleniyor. Ayrıca insanların tablet ve daha fazla elektronik okuyucu sahibi olarak 2012 yılında 1,7 milyar dolarlık e-kitap piyasası oluşturması bekleniyor.

e-kitap mağazasına books.google.com/ebooks adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun