Donanim 08 ARALIK 2010 / 09:41

Google Chrome Web Store açıldı

Web uygulamalarının yer aldığı mağazada şimdiden zengin bir içerik oluşturuldu.

Web uygulamalarının yer aldığı mağazada şimdiden zengin bir içerik oluşturuldu.


Kullanıcılara oldukça etkileşimli, grafik olarak zengin uygulamalar sunan Chrome Web Store, tarayıcıyı kullananların hizmetine sunuldu.

Biliyorsunuz Google, önümüzdeki yılın ilk yarısında Acer ve Samsung bilgisayarlarda Chrome işletim sistemini piyasaya sürecek. Bu işletim sisteminin güncellemerlinin de yeni açılan mağazada yer alacağı belirtildi.

Bu arada Google, Crankshaft ismini verdiği yeni bir teknolojiden bahsetti. Bu teknoloji, Chrome tarayıcı üzerindeki Javascript uygulamalarının performansını artıracak.

Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, uygulama mağazasındaki uygulamaların hızla artacağını beklediklerini açıkladı. Dikkat çeken ilk uygulamalara bakıldığında Amazon'un Kindle cihazları için özel olarak tasarlanmış uygulaması, Electronic Arts üretimi bedava oyunlar ve New York Times'a doğrudan erişim uygulamaları ilk sırada yer alıyor.

Bu arada Chrome OS için de konuşan Pichai, özellikle güvenlik üzerinde çok sıkı çalıştıklarını, bugüne kadar en güvenli son kullanıcı işletim sisteminin ortaya çıkacağını iddia etti.

Chrome Web Store'a https://chrome.google.com/webstore adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun