Donanim 08 ARALIK 2010 / 09:41

Google Chrome Web Store açıldı

Web uygulamalarının yer aldığı mağazada şimdiden zengin bir içerik oluşturuldu.

Web uygulamalarının yer aldığı mağazada şimdiden zengin bir içerik oluşturuldu.


Kullanıcılara oldukça etkileşimli, grafik olarak zengin uygulamalar sunan Chrome Web Store, tarayıcıyı kullananların hizmetine sunuldu.

Biliyorsunuz Google, önümüzdeki yılın ilk yarısında Acer ve Samsung bilgisayarlarda Chrome işletim sistemini piyasaya sürecek. Bu işletim sisteminin güncellemerlinin de yeni açılan mağazada yer alacağı belirtildi.

Bu arada Google, Crankshaft ismini verdiği yeni bir teknolojiden bahsetti. Bu teknoloji, Chrome tarayıcı üzerindeki Javascript uygulamalarının performansını artıracak.

Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, uygulama mağazasındaki uygulamaların hızla artacağını beklediklerini açıkladı. Dikkat çeken ilk uygulamalara bakıldığında Amazon'un Kindle cihazları için özel olarak tasarlanmış uygulaması, Electronic Arts üretimi bedava oyunlar ve New York Times'a doğrudan erişim uygulamaları ilk sırada yer alıyor.

Bu arada Chrome OS için de konuşan Pichai, özellikle güvenlik üzerinde çok sıkı çalıştıklarını, bugüne kadar en güvenli son kullanıcı işletim sisteminin ortaya çıkacağını iddia etti.

Chrome Web Store'a https://chrome.google.com/webstore adresinden ulaşabilirsiniz.