Donanim 03 HAZİRAN 2010 / 07:23

Google, bu kez yeni işletim sistemi ile şaşırtacak

Google, Chrome işletim sistemi ile Apple ve Microsoft'a doğrudan rakip olmaya hazırlanıyor.

Google, Chrome işletim sistemi ile Apple ve Microsoft'a doğrudan rakip olmaya hazırlanıyor.


İnternet dünyasında dengeleri değiştiren, akıllı telefon pazarında kendine yer edinen, TV dünyasına da sağlam adımlarla girmeye hazırlanan Google, kısa süre sonra işletim sistemi Chrome ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmış olan yeni işletim sisteminin ismi ve muğlak çıkış tarihi dışında pek bir şey bilmiyoruz aslında. Google Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, Computex Fuarı'nda yaptığı açıklamada işletim sisteminin sonbahar aylarında Kuzey Amerika'da kullanılacağını söyledi.

Pichai aynı zamanda işletim sisteminin öncelikle dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmış olduğunun altını çizdi. Google'un Android işletim sistemine zaten oldukça rağbet var ve Google Android telefonlar iPhone ve Windows telefonlarından daha fazla satış yakaladı. Bu başarının işletim sistemi alanında devam edip etmeyeceği ise henüz belli değil. Ancak görünen şu ki, Google, Chrome ile Apple ve Microsoft'a doğrudan rakip olmaya hazırlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun