Donanim 10 KASIM 2010 / 06:46

Google 'Anlık Önizleme' sunuyor

Google'da gelen sonuçların üzerine geldiğimizde doğrudan site önizlemesini alacağız.

Google'da gelen sonuçların üzerine geldiğimizde doğrudan site önizlemesini alacağız.


Artık Google bir arama sayfasından çok internetin başlangıç sayfası haline dönüştü. Birçok kullanıcı daha önce kullandıkları site dahi olsa Google'dan arayarak giriyor. Arama motoru da bu ilgiyi karşılıksız bırakmayarak kendini geliştirmeyi sürdürüyor.

Duyurulan ‘Instant Previews' arama özelliği, arama listesinde karşımıza çıkan sitelerin üzerine geldiğimizde anlık önizleme yapılabilecek. Önizleme sırasında video oynatmaya kadar siteye girilmiş gibi bir deneyim karşımıza çıkacak.

Anlık önizlemeyi Google'da resim ararken karşımıza çıkan örneklerin üzerine geldiğimizde resmin büyümesi gibi düşünebiliriz. Üzerine gelen sitenin önzilemesi hemen sağ tarafta oluşacak.

Anlık önizleme oldukça hızlı çalışıyor. Bunu sebebiyse Google henüz biz listedeki sitenin üzerine gelmeden sitenin önizlemesini yüklüyor olması. Uygulamanın birkaç gün içinde 40 dilde aynı anda kullanılacağı açıklandı.

Şimdiden uygulamayı denemek için http://www.google.com/landing/instantpreviews/ adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun