Donanim 30 TEMMUZ 2012 / 16:43

Golf topu büyüklüğünde bilgisayar olur mu?

Lenovo, masaüstü bilgisayar pazarına sunduğu yeni ürünü “ThinkCentre M92p” ile kullanıcılara 'yerden tasarruf' imkanı sağlıyor. Kısaca 'Tiny' olarak adlandırılan cihaz, bir golf topu çapındaki boyutuyla dikkat çekiyor.  Sadece 1 kilo ağırlığında olan cihaz, Intel Core işlemciyle desteklendiği gibi Intel vPro Support teknolojisiyle basitleştirilmiş masaüstü ve bulut yönetimi sağlıyor. Yerleşik Wi-Fi teknolojisiyle kullanıcıların ofislerini yanlarında taşımalarına imkan sağlayan Tiny, tüm bu özellikleriyle performans ve kullanım kolaylığıyla da öne çıkıyor.

Bunun yanı sıra cihazda yer alan Intelligent Cooling Engine özelliği sayesinde kullanıcılar uzun saatler boyunca sessiz ve ısınmadan çalışma imkanına sahip oluyor. Yüzde 92 oranına varan enerji tasarrufuna sahip cihaz, USB 3.0 ve Wi-Fi özelliklerinin yanı sıra TPM Security Chip sayesinde kullanıcılara maksimum veri güvenliği sunuyor.

Cihaz Amerika'da 1300 dolar fiyatla satışa sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun