Donanim 22 KASIM 2010 / 11:22

Gmail artık gelen telefon görüşmelerini kaydedecek

Yeni uygulama sessiz sedasız Gmail hesaplarına yerleşti, bir telekulağımız daha oldu.

Yeni uygulama sessiz sedasız Gmail hesaplarına yerleşti, bir telekulağımız daha oldu.


Ağustos ayında Gmail, Google Voice ile bütünleşerek bilgisayar üzerinden doğrudan konuşma yapılmasına izin vermişti. Bu ayın başında da Gmail üzerinden telefon konuşması yapılabilmesi sağlanmıştı. Üçüncü adım olarak, artık bu konuşmalar kaydedilebiliyor.

Google, Gmail'deki konuşma uygulamasına eklediği görüşmeleri kaydetme özelliğini herhangi bir açıklama yapmadan uygulamaya koydu. Gmail hesaplarını açanlar artık konuşma butonlarının yanında bir de kaydetme butonu görüyor. Yeni özellik sadece gelen aramalarda gerçekleştirilebiliyor. Yani ancak biri sizi aradığında Gmail üzerinden konuşurken kaydedebiliyorsunuz.

Sadece gelen aramaların kaydedilebilmesi ve fonksiyonun sadece Gmail hesapları arasında sesli görüşme yapılırken işe yaraması uygulamanın şimdilik eksik yönleri olarak göze çarpıyor.

Belki hep eksik kalsalar daha iyi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun