Donanim 17 KASIM 2009 / 05:10

Gereksiz taramalardan kaçının!

Farkında mısınız, bu aralar telekom operatörlerinde bir hareket bir hareket…

Farkında mısınız, bu aralar telekom operatörlerinde bir hareket bir hareket…

Bazı operatörler, çeyrek sonuçlarını açıklarken bazısı numara taşımada bir numara olduğunun iletişimini yapıyor bazısı da en çok kendisi konuşturduğu için çok ama çok mutlu. Ancak pazar sonuçlarına baktığımızda ne numara taşıma ne de 3G yaralara çare, acılara derman olabilmiş değil.

Operatörlerin zarar açıklamasına ramak kaldı. Sektör uzmanlarımız; "3G ve MNT'ye rağmen neden daralıyor bu pazar ey başarısız operatörler" şeklinde yorumlasalar da kazın ayağı tam da öyle değil. Numarasını taşıyan aboneler fazla hatlarını kapattı ya da kullanımını durdurdu. Operatörlerin abone kaybının sebebi bu. Eh, 3G tarafındaki sıkıntıları da geçen hafta yazdık, aşı tutmadı şeklinde.

Buradan hareketle operatörlerin kötü bir yıl geçirmesini tamamen krize bağlamak da akılcı olmaz. Ancak, bir tavsiyede bulunabiliriz.

Gereksiz taramalardan kaçının!

İyi haftalar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun