Donanim 23 EYLÜL 2008 / 17:35

Geliyor demiştik: T-Mobile G1 ön siparişli satışa çıktı

Google’ın Android açık kaynaklı mobil işletim sistemini kullanan ilk telefon G1 adıyla T-Mobile tarafından ABD’de tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Google’ın Android açık kaynaklı mobil işletim sistemini kullanan ilk telefon G1 adıyla T-Mobile tarafından ABD’de tüketicilerin beğenisine sunuldu.


Uzun süredir beklenen ve Tayvanlı HTC firmasının geliştirmelerini yürüttüğü ilk Google Android platformuna sahip cep telefonunun bugün Amerika’da satışa çıkacağını duyurmuştuk. Nitekim, T-Mobile şu saatlerde New York'ta yaptığı bir basın toplantısıyla G1 adını verdikleri ilk Android tabanlı telefon için ön sipariş almaya başladıklarını duyurdu.


T-Mobile telefonu 179 Amerikan Doları fiyat ve iki yıllık abonelikle satacak. HTC, sadece bu yıl sonuna kadar 200 bin ile 400 bin arası G1’in satılmasını bekliyor.


iPhone gibi yeni kuşak telefonlarla benzerlikler gösteren Google Andorid tabanlı T-Mobile G1 tam yetenekli bir web tarayıcısı ile geliyor ve internete bağlanmak için wi-Fi yeteneğine sahip.


G1’in öne çıkan diğer bazı özellikleri arasında dokunmatik ekran, QWERTY klavye, 3G desteği ve Google kullanıcılarını en yakından ilgilendiren Google uygulamalarına kolay erişim yer alıyor. Ayrıca hemen devreye sokulan Android marketinde de telefonu zenginleştirecek üçüncü parti uygulamaları ya da film/müzik gibi eğlence ürünleri mobil olarak satın alınabiliyor.


Türkiye’ye gelir mi gelmez mi belli değil ama iPhone’a sokaklarda rastlama hızımız düşünüldüğünde her an karşılaşmaya hazır olmanız açısından, modelle ilgili detaylı bilgiler için www.t-mobileg1.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun