Donanim 28 EYLÜL 2010 / 10:59

Geleneksel BMD Pikniği gerçekleşti

Bilişim ve iletişim dünyasını bir araya getiren piknik katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.

Bilişim ve iletişim dünyasını bir araya getiren piknik katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.


Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "BMD Pikniği" etkinliğinin beşincisi 26 Eylül 2010 Pazar günü Zekeriyaköy Garden Fiesta'da gerçekleşti.

Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinin (Datateknik, Exper, Global İletişim, Medyasoft, MersaSistem) anasponsorluğunu üstlendiği, Communication Partner İletişim Danışmanlığı, BlackBerry, Epson, Helyum Bilişim Hizmetleri, Kaspersky Lab., Turkcell, Xerox, Alcatel Lucent, Arena, Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Atlas PR ve Microsoft sponsorluğunda gerçekleşen piknik organizasyonu, düzenlenen etkinliklerle renkli görüntülere sahne oldu.

Geniş katılım, bol eğlence

Yaklaşık 200 bilişim muhabiri, editörü, bilişim sektörü yöneticisi, iletişimci ve danışmanın katılımıyla gerçekleşen piknikte Yıldız Bilişim Grubu'nun kurduğu dev langırtta bilişimciler mücadele ederken, BlackBerry düzenlediği bilgi yarışmasında 2 adet BlackBerry Curve 8520 akıllı telefon hediye etti.

Düzenlediği karaoke etkinliğiyle katılımcılara keyifli anlar yaşatan Epson, gün boyu kurduğu fotoğraf stüdyosunda katılımcıların piknik anılarını 250 yıl dayanan özel kâğıtlara basıp ölümsüzleştirdi. Kaspersky Lab ise iş ortağı Helyum Bilişim ile birlikte yaptığı çekilişle yeni ürünlerini katılımcılara hediye etti.

Organizasyonda katılımlarından dolayı sponsor ve destekçi şirketlere plaket veren BMD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sarı, "Geleneksel hale gelen piknik organizasyonumuzda katkı ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederiz. Üyelerimizle, sektörümüzde faaliyet gösteren şirketleri benzer ortamlarda buluşturmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde, planladığımız projelerle üyelerimiz için sürprizlerimiz devam edecek" dedi.

Bilişim Muhabirleri Derneği'nde çalışmalar tam gaz sürüyor

Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD), 20 Şubat 1998 tarihinde ‘Bilişim Muhabirliği'ni gazetecilik mesleğinin bir uzmanlık dalı haline getirmek ve bu doğrultuda faaliyet göstermek misyonuyla kuruldu.

Dernek, üyesi olan bilişim haberci, yorumcu, editör ve köşe yazarları ile Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesi sürecine katkıyı sağlamak vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun