Donanim 17 MAYIS 2010 / 09:38

Gelecek Akıllı Üniversiteleri getiriyor

Uluslararası gelecek için öğrenme alanında yenilikler konferansının üçüncüsü bu yıl İstanbul Kültür Üniversitesi'nde gerçekleşti.

Uluslararası gelecek için öğrenme alanında yenilikler konferansının üçüncüsü bu yıl İstanbul Kültür Üniversitesi'nde gerçekleşti.


3. Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı, bu yıl İstanbul Kültür Üniversitesi’nde 10-14 Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleştirildi. E-öğrenme alanında yeniliklerin ele alındığı konferans dört günlük süreçte 21 ülkeden katılımcı ve 200 kişiyi ağırladı. Konferansta, teknolojinin hızla ilerlediği bir dünyada eğitiminde bu değişimlerden payını aldığının altı çizildi. Bu doğrultuda eğitim metotlarının da endüstriyel toplumun eğitim paradigmalarına göre değiştiği belirtildi. Ayrıca yeni öğrenme metotlarının devreye girmesi ile e-öğrenmenin ve uzaktan eğitimin daha etkin hale gelmesi gerektiğine değinildi. Tüm bunların yanı sıra, bugünün teknolojik altyapısının e-öğrenmenin gelişmesi için uygun olduğu ve gelecekte mobil platformların e-öğrenmeyi fazlasıyla etkileyeceği konuşuldu. Konferansta e-öğrenmenin avantajları içerik, teknoloji ve öğrenci açısından detaylarıyla değerlendirildi. Ayrıca, hem öğrencinin hem de öğretmenin bu teknolojiyle bütünleşmesi ile e-öğrenme sistemine pedagojinin dahil olması gerektiği konusu, konferansın ilgi çekici bölümlerinden birisi oldu. Gelecekte e-öğrenme sürecinin yaygınlaşarak “Akıllı Üniversite” lerin oluşacağına değinen katılımcılar, konferansın oldukça verimli geçtiğini belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun