Donanim 26 MART 2010 / 13:46

Garanti, kalem tutan elleri arayacak

Garanti Emeklilik'in "Kalem Tutan Eller" projesiyle sokakta çalışan çocukların gelecekleri sokak değil okul olacak.

Garanti Emeklilik'in "Kalem Tutan Eller" projesiyle sokakta çalışan çocukların gelecekleri sokak değil okul olacak.


Garanti Emeklilik, Milli Eğitim Bakanlığı ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Kalem Tutan Eller' projesi ile sokakta çalışan binlerce ilköğretim öğrencisini sokaktan kopartarak, okullarına bağlamayı hedefliyor.

Garanti Emeklilik, Milli Eğitim Bakanlığı ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği, sokakta çalışan ilköğretim öğrencilerine yönelik Kalem Tutan Eller projesini, 26 Mart 2010 tarihinde düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı.

Kalem Tutan Eller projesi kapsamında sokakta çalışan çocukları okula kazandırmak hedefiyle projenin uzun yıllar devam ettirmesi planlanıyor ve bu sosyal sorumluluk projesi için ayrılacak kaynağın 1 milyon TL'ye ulaşacağı söyleniyor.

Kalem Tutan Eller projesinin ana hatları ise şu şekilde:

• Pilot bölge olarak İstanbul seçildi. İlk etapta, Bağcılar, Esenler, Küçükçekmece, Sultangazi ve Ümraniye olmak üzere 5 ilçede 15 okulda, yaklaşık 1.000 çocuk ile yürütülen proje, ilerleyen dönemlerde daha fazla okul ve çocuğa ulaşacak şekilde yaygınlaştırılacak.

• Projenin ilk etabında 14 rehber danışman ve 41 kurs öğretmeni görev alacak. Çocuklar, hafta içi ve hafta sonu birer gün olmak üzere her hafta toplam iki gün, okul başarılarını artırmaya yönelik eğitim alacaklar. Ayrıca Garanti Emeklilik çalışanlarının da katkısıyla, kişisel gelişimlerine yönelik etkinliklere katılacaklar.

• Çocukların ailelerine ise mutlu geleceğin iyi bir eğitimden geçtiği, aile geçiminin çocuğun görevi olmadığı, bu görevin ebeveyn ve devletin olduğu anlatılacak. Çocukların okula devam etmesinin önemi konusunda aileler bilinçlendirilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun