Donanim 19 MART 2009 / 08:59

G1'e üç kardeş geliyor

Google Android işletim sistemi kullanan G1 akıllı telefonların ilk versiyonu oldukça ilgi gördü. HTC, yeni versiyonlar üretmeye kararlı.

Google Android işletim sistemi kullanan G1 akıllı telefonların ilk versiyonu oldukça ilgi gördü. HTC, yeni versiyonlar üretmeye kararlı.


Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, 2009’da Google Android kullanan akıllı telefonun en az üç yeni versiyonunu sunacağını açıkladı. HTC, Çin’in 3G lisansını çıkarması ile birlikte bu sene Çin pazarına odaklanacak. HTC’nin cep telefonu satışlarından elde ettiği toplam gelirin yüzde 5’i Çin’den geliyor. Şirket ülkedeki cep telefonu satışını 2009’da ikiye katlamayı hedefliyor.


Mobil telefonlar için açık standartlı bir platform olan Google Android işletim sistemini kullanan G1’in ilk versiyonu geçen yıl bir milyon üniteden fazla satılmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun