Donanim 21 KASIM 2012 / 16:02

Fujitsu X Serisi'yle masaüstü teknolojilerine yeni bir boyut katmak istiyor

Fujitsu, yeni masaüstü ürün ailesi olan Fujitsu X Serisi'yle birlikte şirketlere, yenilikçi teknolojilerle donatılmış çözümler vadediyor. 

X Serisi’nin tanıtımı Münih’te gerçekleşirken, Avrupa’nın satıcılara yönelik en büyük bilişim teknolojileri etkinliği olan Fujitsu Forum 2012’de yapıldı. Standa entegre edilmiş bilgisayar ünitelerinin yer aldığı üç ayrı ürün serisi için hazırlanan hepsi bir arada tasarımı ile Seri, kullanıcıların istedikleri şekilde çalışmalarına imkan tanıyan bir arayüz sunuyor. Fujitsu X Serisi cihazları arasında Microsoft Windows 8 ile birlikte piyasaya sunulan ESPRIMO PC modeli de bulunuyor ve tüm bunları kullanıcı deneyimine entegre ediyor.Enerjisini tek bir ethernet kablosundan alıyor

Fujitsu X Line ESPRIMO PC’nin ve FUTRO ince istemci standart özellikleri arasında yüksekliği ayarlanabilir, çerçevesiz, 23 inçlik, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran yer alıyor. İsteğe bağlı olarak, yalnızca 12 mm kalınlığa sahip süper ince ekranı da içerebilen, X Line PC’nin ekranı ve ince istemcisi her açıya dönüyor ve bükülüyor, ayrıca toplantı sırasında bir sunumu paylaşmak için düz katlanma özelliği de bulunuyor.

Sanal ya da sunucu tabanlı işletimlerde, ultra-verimli FUTRO X seri ince istemci modeli enerjisini tek bir ethernet kablosu aracılığıyla alıyor. Böylece elektrik tüketimini asgari düzeye indirdiği gibi, ortamın kablolarla dolu, karışık bir hal almasını önlüyor. FUTRO X serisi, dokunmatik ekran özelliğine ve arka uçta çalışan zengin uygulamalara gecikmesiz erişim sağlayan bir ağ geçidine sahip olan, kullanıcıya bir PC deneyimi sağlayan ödünsüz bir ince istemcidir.

X Serisi üçlemesinin üçüncü ürünü olan yeni Fujitsu Display X, daha canlı, daha açık ve enerjiyi hiç olmadığı kadar verimli kullanan ve X serisi konseptini masaüstü PC’leri mirasına taşıyan bir üründür. Fujitsu’nun Display X’i aynı zamanda, MHL arayüzü aracılığıyla, akıllı telefon ekranlarını yansıtmayı da destekliyor. Bu özelliği akıllı telefonların, bataryalarının MHL kablosu ile şarj edilirken, eşzamanlı olarak 23-inch’lik bir ekran ile kullanımlarına izin veriyor.Bir parmak dokunuşu ile ayarlanabilen ekran

Fujitsu Technology Solutions Tasarım Bölüm Başkanı Toni Koberling, Fujitsu X Serisi için duydukları memnuniyeti şöyle dile getirdi:
“Son derece dinamik ve şık görünümlü bir masaüstü ürün ailesi yaratmayı amaçladık. Çerçevesiz ekran gibi tasarım özellikleri ve alüminyum dökümü dâhil yüksek kaliteli malzeme kullanımı ile bunu başardığımızı düşünüyoruz. X serisini sadece kullanılacak değil aynı zamanda etkileşimde bulunulacak bir cihaz haline getirmeye odaklandık. Bu nedenle, sadece bir parmak dokunuşu ile ayarlanabilen ekran gibi gelişmiş ergonomi özellikleri tasarım konsepti açısından büyük önem taşıyor”

Fujitsu Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Halit Zaim, Fujitsu X Serisi için şunları söyledi:
“Çalışma ortamında ivmelenen değişimler yaratmayı hedefleyen Fujitsu X Serisi konsepti gözden düşmeye başlayan PC'nin geleceğin ofisinde kendisine yer bulmasına yardımcı oluyor. X serisi özgün bir tasarım ailesi ve masaüstü sanallaştırmasını tam desteklemesi, dikkat çeken seyir performansı ve akıllı telefonlarla entegrasyonu gibi üst düzey özelliklere sahip: PC için dokunmatik ekranlar, ince işlemci modelleri, en üst düzey mevcut olma sensörleri ile X serisi, daha sürükleyici ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi yaratmak için tekil, düzgün bir tasarım ve yeni nesil inovasyon sunuyor”
ETİKETLER : fujitsu fujitsu x
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun