Donanim 27 AĞUSTOS 2012 / 15:09

Fujitsu kurumların büyüme maliyetini düşürmeyi hedefliyor

Fujitsu, ETERNUS DX veri depolama sistemlerini geliştirerek kurumların büyüme sonucunda karşılaşabilecekleri BT maliyeti riskinden kurtarmayı amaçlıyor.Yeni ETERNUS DX sistemi DX8700 S2, sahip olduğu modüler mimari özelliğiyle karar sürecinde kurumların gelecekteki ihtiyaçlarını ayrıntılı bir şekilde belirlemelerine gerek bırakmıyor. Bu sayede kurumlar yanlış veri sisteminde karar kılmaları durumunda meydana çıkabilecek yüksek maliyetler veya daha büyük bir sisteme geçiş gerekliliği gibi risklerden kurtuluyor. Sistem, kurumların talep ettiği güvenliği ve performansı garantilemesiyle birlikte kullanıcıların ilk başta yapmaları gereken yatırımın miktarını azaltıyor, hem de planlanmamış değişiklik yapma zorunluluğundan kurtarmayı vadediyor.

Veri depolama sistemiyle kurumların veri artışı yönetimi problemine odaklanan sistem, kullanıcılara 'Esnek Veri Kasası' konseptiyle kuruluş maliyetlerini minimuma indirme fırsatı sunuyor. İki kontrol modülü bulunan küçük bir sistemden başlanması, sonra bunun dört sürücülü kutu sistemine çevrilmesi mümkün oluyor. Daha sonraysa gerektiği şekilde sistem 8 cm ve 3,072 disk sürücüsüne kadar ölçeklenebiliyor. Her modül standart, 19 inçlik bir veri merkezi rafına sığıyor.

Bu konseptle birlikte depolama sıralaması işlemlerinde daha yüksek derecede otomasyon da elde edilebiliyor. Farklı disk türlerini ve kapasitelerini de destekleyerek dinamik ve hızlı şekilde değişen ortamlarda optimum servis seviyesini garantileyen konsept, veri üretimini eskiye göre yüzde 300 daha hızlı gerçekleştirebiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Fujitsu Türkiye Çözüm Mimarı Uğur Dede, yeni konseptle birlikte sunulan esnekliğin büyümeye uyumlu, uygun maliyetli bir çözüm olarak dikkat çektiğini dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun