Donanim 19 ARALIK 2012 / 11:55

Fujitsu iş dünyasını yeniden şekillendirmek istiyor

Fujitsu iş dünyasını yeniden şekillendirmek istiyor

Fujitsu, Windows 8 işletim sistemiyle uyumlu yeni cihazlarıyla kurumsal müşterilerinin Windows 8’i en iyi şekilde kullanabilecekleri doğru cihaza sahip olmalarını amaçlıyor. Tablet ve dizüstü bilgisayarın bir araya geldiği cihazlardan yeni masaüstü PC’ye kadar pek çok ürünün yer aldığı Fujitsu portföyü bilgisayarla çalışma alanındaki değişiklikleri hızlandırmak üzere tasarlandı. Portföyde yer alan PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler kullanıcılara dokunmatik ekranlar ve sürekli internet bağlantısı sunuyor. “İş Dünyasını Yeniden Şekillendirmek” sloganı doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Fujitsu, “kendi cihazınızı getirin” trendini de göz önünde bulunduruyor.

Kullanıcıların modern iş dünyasının gerekliliklerine uyum sağlayabilmesi için Fujitsu yalnızca geniş bir ürün yelpazesi değil, daha iyi kullanılabilirlik ve dokunmatik ekranının konforunu da sunuyor. Akıllı özellikleri ile Fujitsu’nun Windows 8 için tasarladığı yeni modelleri öne çıkıyor. Ürünlerin tasarımları kullanıcı deneyiminin daha faydalı, verimli ve eğlenceli olmasını sağlıyor. Fujitsu kullanıcılara daha sezgisel ve doğal bir şekilde çalışma fırsatını sunarken CIO’lara da yönetim, gelişmiş güvenlik ve mobilite gibi konularda güven sunuyor.

Fujitsu ESPRIMO X913-T

PC’nin dikkat çeken özelliklerinden biri ultrasound varlık sensörüdür. Bu sensör sayesinde ekran kullanıcılar önünde oturduğu süre boyunca, klavye veya fareye dokunmadıklarında dahi canlı kalıyor. Kullanıcılar masalarını terk ettikleri zaman ise PC otomatik olarak kitliyor, daha düşük enerji tüketimi seviyesine geçiyor ve böylece enerji tasarrufu da sağlıyor. Kullanılmadığı zamanlarda kendini kapatacak şekilde de ayarlanabiliyor. Yüz tanıma sensörü sayesinde kullanıcı masasına geri döndüğü zaman bilgisayar kilidini ve ekranı açmak için 23 inçlik HD ekrana sadece bakması yeterli oluyor. Çok yönlü ESPRIMO X913-T PC’nin aynı zamanda pek çok pozisyonda kullanılabilen dokunmatik ekranı da bulunuyor. Ekran, tamamen düz bir pozisyona katlanabilmesi sayesinde pek çok kişinin ortak çalışması gereken ortamlar için ideal bir üründür.STYLISTIC Q572

Fujitsu’nun Windows 8’e özel ürünleri, güvenlik ve kullanılabilirlik gibi özelliklerden ödün vermeden stil sahibi, dokunmatik ekranlı bir tablet arayanların ihtiyaçlarını karşılıyor. 11 inçlik ekrana sahip olan STYLISTIC Q572, gelişmiş performansın yanı sıra parmak izi sensörü, SmartCard okuyucusu, Full Disk Encryption (FDE) gibi özellikler de sunuyor. Buna ek olarak pili de tüm gün çalışma için yeterli oluyor ve ürünün sürekliliği ek bir pille destekleniyor. Fujitsu’nun yenilikçi STYLISTIC Q702 hibrid tableti ve Windows 8’i destekliyor. STYLISTIC Q702, seyahat sırasında tablet PC olarak kullanılabiliyor. Opsiyonel klavyenin eklenmesiyle de geleneksel bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor.

LIFEBOOK T902

Fujitsu’nun Windows 8’e yönelik ürünleri arasında en hafif ve en ince, 13.3 inç ekrana sahip, dönüşebilen LIFEBOOK T902 de yer alıyor. Ürünün iş dünyasına yönelik, mobil güvenliği artıran Intel vPro teknolojisi, SmardCard okuyucusu ve Güvenilir Platform Modülü (TPM) gibi özellikleri de bulunuyor. Kullanıcılar ek bir yuva çoğaltıcısı sayesinde modüler yuvayı ikinci bir pili saklamak için veya sabit disk sürücüsü olarak kullanabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun