Donanim 30 NİSAN 2010 / 08:08

Freestyle efsaneleri Güney Afrika'yı salladı

Dünyanın dört bir yanından gelen 60 freestyle futbolcusu, Red Bull Street Style World Final 2010 kapsamında Çarşamba gecesi Güney Afrika Cape Town'da birbirleriyle mücadele ettiler.

Dünyanın dört bir yanından gelen 60 freestyle futbolcusu, Red Bull Street Style World Final 2010 kapsamında Çarşamba gecesi Güney Afrika Cape Town'da birbirleriyle mücadele ettiler.


Dünyanın en iyi freestyle futbolcuları en güzel numaralarını Cape Town'daki Büyük Umut Kalesi'nde toplanan binlerce seyirci önünde sergiledi. 3 günlük etkinlik süresince atletler "3 dakika 2 oyuncu 1 top" kurallarına göre birbirleriyle teke tek mücadele ettiler.Edgar Davids, George Weah ve Khris Njokwana gibi yıldızlarla dolu olan jüri heyetini en çok etkileyen isim ise Norveçli Anders Solum oldu. Solum'un yer çekimine meydan okuyan hareketleri jüriyi büyüledi.Türkiye'den yarışmaya katılan Fatih Şaşmaz elemeleri geçemedi ancak Avusturya adına yarışan Faruk Onmaz (TR), Red Bull Street Style 2008 Dünya Şampiyonu Fransız Sean Garnier'ı eleyerek yarı finale kadar çıktı. Faruk yarı finalde ev sahibi Güney Afrika'nın temsilcisi Kamal Ranchod'a kaybetti ve final kapışmasına bir tur kala yarışmadan elendi.

Üçüncülük unvanı Kolombiyalı sporcu Christian Mayorga'ya giderken Avusturya adına yarışmaya katılan Türk sporcu Faruk Onmaz da dördüncü oldu. Brezilya, Almanya, İngiltere, Hollanda, İspanya gibi futbolda ekol olmuş ülkeler turnuvadan elleri boş döndüler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun